Niesprawność ruchowa może dotyczyć osób w każdym wieku. Zazwyczaj mówi się o starszych ludziach, którzy ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają opieki. Jednak bardzo często zdarza się, że młode osoby po złamaniach, czy skomplikowanych zabiegach operacyjnych zostają unieruchomione. Odpowiednia opieka w tym przypadku to jedno. Drugą bardzo ważną kwestią jest specjalistyczne łóżko. Czy bardziej opłaca się zakup nowego sprzętu, czy wynajem łóżka używanego?

Zakup czy wynajem sprzętu medycznego?

Decyzja o zakupie lub wypożyczeniu łóżka medycznego powinna być uzależniona przede wszystkim od sytuacji, w której znajduje się pacjent. Jeżeli jest to tylko chwilowe unieruchomienie wynikające np. ze złamania nogi, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wynajęcie łóżka. Jeśli jednak chodzi o trwały uraz lub utratę możliwości samodzielnego poruszania się, warto rozważyć zakup nowego sprzętu. Pacjenci, którzy zmuszeni są do ciągłego leżenia, powinni mieć dopasowane łóżko do indywidualnych potrzeb. Jeszcze kilka lat temu możliwe było wypożyczenie wyłącznie podstawowych modeli. Obecnie jednak specjalistyczne firmy proponują najlepsze łóżka medyczne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dlaczego warto wynająć łóżko medyczne?

Specjalistyczne łóżka medyczne nie są małym wydatkiem, dlatego właśnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie niż zakup nowego sprzętu. Jednak kwestie ekonomiczne to tylko jedna z licznych zalet tego rozwiązania. Co przemawia za tym, że warto wybrać wynajem?

Decydując się na ofertę konkretnej firmy, można liczyć na:

  • serwisowanie urządzenia przez cały okres trwania umowy – niezależnie od tego, czy jest to kilka miesięcy, czy kilka lat,
  • dowóz sprzętu na miejsce i jego odbiór z domu pacjenta po zakończonej umowie.

Wiele osób zastanawia się, jaki jest koszt wynajęcia specjalistycznego łóżka medycznego. Nie ma jednej określonej stawki i każda firma proponuje klientom swój cennik. Koszt zazwyczaj uzależniony jest od modeli łóżek. W przypadku nowoczesnych sprzętów należy liczyć się
z tym, że firma oferująca wypożyczenie może wymagać wpłacenia kaucji za łóżko – zwłaszcza w przypadku chęci wynajęcia go na dłużej niż kilka miesięcy. Decydując się na dłuższy wynajem, można jednak negocjować cenę.