Wózek inwalidzki

Wózki inwalidzkie przeznaczone są dla osób, mających problemy z samodzielnym poruszaniem się oraz dla osób z dysfunkcjami i ograniczeniami ruchowymi. Napędzany jest siłą mięśni rąk użytkownika lub poprzez prowadzenie przez osobę towarzyszącą. Może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zalecany osobom po amputacjach. Posiadamy wózki aluminiowe , które są lekkie i doskonale nadają się do transportu małym samochodem osobowym.

W wypożyczalni znajdą Państwo urządzenia na wynajem przeznaczone do wspomagania poruszania się osób zmagających się z różnorodnymi chorobami i schorzeniami. Wózek inwalidzki został zaprojektowany w celu pomocy w przemieszczaniu się osób niepełnosprawnych, starszych i po kontuzjach, których mobilność jest ograniczona.

Wózki inwalidzkie manualne przeznaczone są głównie do osób, które mogą samodzielnie, za pomocą rąk, poruszać kołami w celu przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, ma to na celu m.in. wspomagania sprawności pacjenta poprzez autonomiczne poruszanie się za pomocą takiego urządzenia.

Nasz sprzęt idealnie nadaje się do użytkowania w mieszkaniach z wąskimi przejściami. Szerokość zewnętrzna wózka inwalidzkiego nie przekracza 66 cm co pozwala na swobodne poruszanie się. Sprzęt można bardzo szybko złożyć, jednym ruchem zdemontować koła i przygotować do przewozu małym samochodem osobowym.

Co więcej, sprzęt ten wyposażony jest także w podłokietniki oraz inne elementy mogące wspomóc mobilność osób zmagających się z chorobami lub kontuzjami. Osie umieszczone na tylnych kołach pozwalają na zmianę środka ciężkości, regulację kątów nachylenia i stabilizację osoby korzystającej z takiego sprzętu. Jeśli mają Państwa pytania dotyczące wynajmu danego sprzętu, numer kontaktowy oraz formularz udostępniamy na naszej stronie.

Więcej informacji

Wózek inwalidzki aluminiowy posiada przy rączkach hamulce dla osoby prowadzącej, poduszkę piankową, pas zabezpieczający użytkownika oraz taśmę zabezpieczającą łydki. Dodatkowo podłokietniki z funkcją uchylania, aluminiowe ciągi, szybkozłączka – funkcja szybkiego demontażu kół, uchylne podnóżki, regulacja środka ciężkości na przednich kołach, kółka anty-wywrotne regulowane, rama wzmocniona podwójnym krzyżakiem, maksymalne obciążenie wózka to 120 kg.

Wózek aluminiowy : 80zł/msc

~
Kaucja: brak

Transport

Cena transportu urządzenia zależy od odległości miejsca docelowego od naszej wypożyczalni, znajdującej się w centrum Będzina.

• odległość mniejsza, niż 15 km – 25 zł,

• powyżej 15 km – 2 zł/km