Krzesło transportowe do przenoszenia pacjenta

Krzesło transportowe

Jak sama nazwa wskazuje krzesło transportowe idealnie nadaje się do przenoszenia chorego np. po schodach lub do samochodu. Wyposażone we wzmocnione uchwyty oraz regulowane pasy zapinane na plastikowe klamry jest idealne do bezpiecznego przenoszenia pacjenta. Łatwe do utrzymania w czystości dzięki konstrukcji z wodoodpornej i zmywalnej tkaniny.

Cena 25 zł/m-c

~

Kaucja: brak

Transport

Cena transportu urządzenia zależy od odległości miejsca docelowego od naszej wypożyczalni, znajdującej się w centrum Będzina.

• odległość mniejsza, niż 15 km – 25 zł,

• powyżej 15 km – 2 zł/km

Krzesło transportowe do przenoszenia pacjenta

Wymiary:

  • Głębokość: 50 cm
  • Szerokość: 44cm
  • Wysokość 48cm

 

Maksymalne obciążenie krzesła transportowego: 200 kg

W komplecie znajduje się również pokrowiec, dzięki któremu krzesło transportowe po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

Do przenoszenia chorego potrzebne są dwie osoby, które za pomocą wytrzymałych uchwytów przeniosą chorego w wyznaczone miejsce.

Przykład:

Chory musi zostać przewieziony do ośrodka zdrowia w celu wykonania badań. Niestety jest osobą leżącą i nie jest w stanie zejść po schodach do samochodu. Tu z pomocą przychodzi nasze krzesło, które idealnie nadaje się do takich celów. Wystarczą dwie osoby. W pierwszej kolejności dzięki elastyczności krzesła wsuwamy je pod leżącego pacjenta, ustawiamy pacjenta do pozycji siedzącej a następnie przypinamy pasami. Każda z osób łapie za dwa uchwyty po swojej stronie dzięki czemu w łatwy sposób możemy przenieść tak zabezpieczoną osobę do samochodu i umieścić ją na siedzeniu samochodu bez potrzeby usuwania krzesła. Po wszystkim składamy krzesło do pokrowca dzięki czemu zajmuje ono bardzo mało miejsca.

Wymiary:

  • Głębokość: 50 cm
  • Szerokość: 44cm
  • Wysokość 48cm

 

Maksymalne obciążenie krzesła transportowego: 200 kg

Krzesełka transportowe – element wyposażenia w opiece medycznej

Wsparcie osób z ograniczeniami ruchowymi może bazować na wykorzystaniu różnorodnych sprzętów. Jednym z nich jest krzesełko transportowe – płachtowe dla niepełnosprawnych, dostępne w wypożyczalni, które umożliwia m.in. znoszenie chorych po schodach. Nadaje się ono do przemieszczania pacjenta, na przykład w wąskich korytarzach czy przestrzeniach mieszkalnych oraz innych miejscach w zależności od wymagań i potrzeb. 

Dla kogo i kiedy te sprzęty będą potrzebne?

Płachtowe krzesełko transportowe dla niepełnosprawnych jest wsparciem dla osób, które z różnych przyczyn mają ograniczoną mobilność. Sprzęt ten znajduje zastosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale również w placówkach opieki zdrowotnej i domach opieki. Przydatne okazuje się w przypadkach, gdy konieczny jest transport osoby na krótkie dystanse, na przykład między pokojami w mieszkaniu, do łazienki czy podczas wizyt lekarskich i konieczności przemieszczenia do samochodu. Sprawdzi się również jako krzesło do transportu chorych po schodach, model płachtowy z naszej wypożyczalni pozwoli na zniesie niepełnosprawnego i umożliwienie m.in. codziennego spaceru na świeżym powietrzy czy też w przypadku konieczności wyjścia z domu lub mieszkania w związku z innymi okolicznościami takimi jak wizyty u lekarza, czy też rodziny. 

Wypożyczalnia krzesełek transportowych

Krzesełko transportowe dostępne na wynajem w wypożyczalni może być wykorzystane podczas przenoszenia chorych ważących do 200 kg. Modele płachtowe mają niewielkie rozmiary, co sprawia, że mogą być wykorzystywane podczas znoszenia osób po schodach, przenoszenia ich w wąskich korytarzach i innych miejscach w zależności od konkretnej sytuacji.

W naszej wypożyczalnia mogą Państwo wynająć sprzęt na dowolną liczbę miesięcy, dla osób chorych potrzebujących tymczasowego wsparcia, na przykład po operacji lub w trakcie rekonwalescencji. Krzesło transportowe dla niepełnosprawnych możemy również dowieść do wskazanego przez Państwa miejsca.