Tak naprawdę aktywność fizyczna to jedna z najbardziej podstawowych rzeczy, która pomogła nam przetrwać, i zostać dominującym gatunkiem na tym świecie. Jednakże czy to jest jedyny powód, dla którego warto jest być aktywnym fizycznie?

Zalety uprawiania sportu – z twojej perspektywy

Regularne ćwiczenia fizyczne mogą wzmocnić całe ciało, dzięki czemu stale rozwijające się mięśnie będą lepiej chronić twoje stawy przed kontuzjami. Przecież nikt z nas nie chce złamać nogi bądź ręki. Potem tylko problemy, wypożyczanie kul, dodatkowe koszty leczenia itp.

Dodatkowo ćwiczenia na świeżym powietrzu pomagają osiągnąć lepszą wydolność organizmu, co z pewnością przyda się ci w dorosłym życiu. Ćwiczenia mogą również pomóc ci zachować lepszy humor i libido, ale również mogą również zwiększyć odporność całego organizmu. 

Ponadto regularne ćwiczenia fizyczne mogą uchronić cię przed wadami postawy, co powinno być dla ciebie bardzo ważne, jeśli nie chcesz mieć problemów z kręgosłupem na starość. Ćwiczenia fizyczne mogą również poprawić zdolności adaptacyjne i pomóc ci szybciej przystosować się do zmieniającej się sytuacji. 

Motywacja

Na początku to normalne, że Twoje życie po włączeniu do niego sportu będzie o wiele trudniejsze niż zwykle. Potrzeba trochę czasu, zanim zaczniesz dostrzegać pozytywne aspekty ćwiczeń, nie wspominając o tym, że nawet krótkie ćwiczenia mogą początkowo powodować ból. Z drugiej strony, trzymanie się właściwych nawyków ćwiczeń jest nadal dobrym pomysłem, ponieważ nawet jeśli ćwiczysz dwa lub trzy razy w tygodniu, lepiej niż brak ćwiczeń. Ogłaszanie tego w mediach społecznościowych to dobry pomysł, ponieważ pod presją społeczną szanse na rzucenie sportu w kąt są znacznie niższe. 

Uprawianie sportu a drugi lockdown

Nie można zaprzeczyć, że na razie kontynuowanie ćwiczeń w domu jest lepszą opcją, bo z drugiej strony większość siłowni jest zamknięta, nie wspominając o cały czas rosnącym ryzyku zarażenia koronawirusem. Jeśli więc możesz, spróbuj ćwiczyć w domu – zakup sprzętu nie powinien być trudny, ale z drugiej strony musisz zdać sobie sprawę, że nawet jeśli wiele siłowni jest obecnie w stanie upadłości, trudno będzie ci znaleźć coś taniego, z racji tego że to naturalne że właściciele tych siłowni będą chcieli o wiele więcej, niż ten sprzęt jest tak naprawdę wart. No chyba, że jesteś dobry w negocjacjach. 

Powoli zbliża się kalendarzowa zima

Co prawda w ciągu dnia jest jeszcze umiarkowanie ciepło, dlatego najlepiej jest w ciągu dnia przystąpić do ćwiczeń, bo w porównaniu do temperatury w nocy – ćwiczenia w czasie dnia na świeżym powietrzu może w nieco większym stopniu przyczynić się do zapobieganiu zachorowania przez ćwiczenie na zbyt zimnym powietrzu. Tak naprawdę to pierwsze ćwiczenia są najtrudniejsze i stwarzają najwięcej zagrożeń, bo po rygorystycznym treningu Twój organizm będzie mniej podatny na choroby. Dlatego podczas próby ćwiczeń należy się trochę rozgrzać i zakryć twarz, nie ze względów epidemiologicznych (chociaż można to zrobić w razie potrzeby), ale z tego powodu, aby nie wyziębić gardła, bo może to doprowadzić do zachorowania.