Siedzenie w domu, w pracy, w szkole nie wpływa zbyt pozytywnie na nasze zdrowie. Dlatego też czasami trzeba się ruszyć i coś ze sobą zrobić – w innym wypadku możemy nabawić się poważnych problemów ze zdrowiem. Ale czy zdrowie to jedyny powód, dla którego powinniśmy zacząć uprawiać sport?

Jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia?

Regularne ćwiczenia prowadzą do pozytywnych zmian w naszym organizmie. Aktywność fizyczna obniża ciśnienie krwi, pozwala na rozładowanie stresu nagromadzonego przez cały dzień, oraz takowe ćwiczenia wywierają korzystny wpływ na nasz ośrodkowy układ nerwowy, poprawiają pamięć i inne funkcje poznawcze (szczególnie przydatne jest to, kiedy nasza praca jest bardzo stresująca, obstawiamy zakłady bukmacherskie, bądź też robimy inne rzeczy które powodują u nas wysokie poziomy stresu). Dzięki wyższemu stężeniu hormonów szczęścia po treningu (serotoniny i endorfin) można uniknąć niektórych chorób psychicznych (np. depresji). Pamiętajcie jednak tylko o tym, żeby lepiej uważać jak ćwiczycie, ponieważ nikt raczej nie ma ochoty zobaczyć napisu ,,wypożyczalnia wózków inwalidzkich” po bolesnej wizycie w szpitalu, czyż nie?

Dlaczego powinniśmy uprawiać sport regularnie?

Regularne treningi mają pozytywny wpływ na układ trawienny – poprawiają one motorykę przewodu pokarmowego, wspiera opróżnianie żołądka z treści pokarmowej, zwiększa wydolność nerek i wątroby – dzięki czemu w przyszłości nie będziemy mieli problemów naszym żołądkiem – co jest bardzo ważne, jeśli prowadzimy intensywny tryb życia. Wiadomo przecież, że o wiele łatwiej jest coś zniszczyć, niż to odbudować, czyż nie?

Systematyczne ćwiczenia również doskonale wpływają na naszą siłę i wytrzymałość  naszych mięśni, co znacznie ułatwia nam nasze życie oraz zwiększa tolerancję na zmęczenie – nie mówiąc o tym, że czujemy się przy tym bardziej seksowni oraz bardziej atrakcyjni. Ruch jest niezbędny do utrzymania prawidłowej masy ciała – oraz zapobiega otyłości. Dlatego też uprawianie regularnie sportu może przynieść nam wymierne korzyści, nie tylko w fizycznym aspekcie naszego życia – ale również i pieniężnym, z racji tego że uprawiając sport możemy również na tym zarobić, na przykład przez przejście do profesjonalnej ,,ligi” sportowców. Wybór należy wyłącznie do was – pamiętajcie jedynie o tym, aby nigdy nie tracić motywacji i zawsze przeć do przodu. Pamiętajcie tylko, aby się nie przetrenować, ponieważ wiele osób, które miały aż za dużo zapału do ćwiczeń, teraz muszą wpisywać ,,wózek inwalidzki na wynajem” a tego oczywiście nikomu nie życzymy, dlatego też pamiętajcie aby zachować odpowiednie standardy bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.