To wydaje się dość skomplikowane, jednakże z drugiej strony powinniśmy wiedzieć, że zazwyczaj w takie sytuacje jest zaplątany alkohol, co w połączeniu ze zbiornikiem wodnym, górskim szlakiem, bądź nawet i leśną polaną niekiedy może być opłakany w skutkach. Naturalnie wielu ignoruje zalecenia służb bezpieczeństwa, jednakże czy to jedyny powód, dla którego liczby urazów zwiększają się w czasie wakacji?

Alkohol

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, alkohol to główny powód, dla którego robimy głupstwa. Nieraz może się to skończyć zwykłym urazem, niczym, bądź też na przykład wpadką – bądź w najgorszych przypadkach – śmiercią. Naturalnie nikomu nie zabraniamy pić – w końcu jest to jedna z najpopularniejszych rozrywek w czasie wakacji, ale zdecydowanie lepiej jest mieć jakikolwiek umiar, albo przynajmniej kogoś, kto będzie nas pilnował, abyśmy za mocno nie przeholowali. Najlepiej jeśli też pijemy z dala od wody, bądź też niebezpiecznych terenów, takich jak skraj przepaści, bądź też sam środek lasu, gdzie mogą podejść nas zwierzęta. Wiele osób jakoś nie jest w stanie zauważyć tego, że zminimalizowanie zagrożenia urazu nie tylko nie jest trudne, ale może nam przynieść korzyści za mądre decyzje, z racji tego że nie będziemy musieli wtedy na przykład wynajmować kule łokciowe z wypożyczalni sprzętu medycznego – ponieważ nic nam się na naszym wyjeździe nie stanie.

Brak przygotowania do podróży

Nie raz słyszy się o tym, jak na przykład niektóre panie decydują się zdobywać szczyty gór w szpilkach. Nie negujemy kobiecości tego rozwiązania, ale z czysto logicznego punktu widzenia, jest to bardzo nierozsądne zachowanie. Matematyka powinna być tu prosta – jeśli jedziesz w góry – szczególnie wysokie góry – wyposaż się w odpowiedni sprzęt, taki jak racje żywnościowe, wygodne buty, woda, namiot, kask oraz apteczkę. W końcu im lepiej będziesz wyposażony na swój wyjazd – tym więcej nieprzyjemnych sytuacji cię ominie, a ty spędzisz swój urlop w spokoju. Oczywiście na weekendowy wyjazd na działkę nie musimy zabierać całego wyposażenia wojsk technicznych na pace naszego rodzinnego samochodu, ale zabranie ze sobą kremu na ukąszenie komarów, bądź też dodatkowej paczki chusteczek higienicznych może być dobrym pomysłem. W końcu im mniej czasu spędzimy robiąc głupoty, tym więcej czasu będziemy mogli się cieszyć nie wynajmując na przykład łóżka do rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku. Naturalnie wszystko zależy od ciebie, jak dobrze się przygotujesz, oraz jakich zasad bezpieczeństwa będziesz przestrzegać. Jednakże wiele służb nie jest w stanie odpowiednio zobrazować tego, dlaczego nasze bezpieczeństwo jest ważne – z jednej strony ponieważ to nie takie łatwe, z drugiej strony, z tego powodu że nie można puszczać zbyt drastycznych scen w mediach. Dlatego też, jeśli nadal nie jesteś przekonany, dlaczego twoje bezpieczeństwo jest ważne – wpisz sobie w przeglądarkę, jak na przykład toną ludzie – może to wreszcie cię przekona do respektowania zasad bezpieczeństwa.