Wiele osób krzywi się na samą myśl o złamaniu nogi czy kostki się krzywi, z nieprzyjemnymi wspomnieniami. Niestety, ale również do tego dochodzi później kuśtykanie za pomocą kul, choć niektórzy starają się chodzić bez nich, co jest oczywiście bardzo złym pomysłem. Ale czy to jedyny powód, dla którego stosowanie kul przy złamaniach jest konieczne?

Obciążanie złamanej kończyny powoduje dalsze uszkodzenia

Nawet jeśli mamy założony przysłowiowy ,,bucik” z gipsu na nodze (na przykład po złamaniu kostki) zdecydowanie lepiej jest wesprzeć się kulami, z racji tego, że w innym przypadku tylko i wyłącznie będziemy pogarszać sytuację złamania, nawet jeśli jest ono dobrze ustabilizowane, dlatego też należy zdecydowanie unikać nakładania jakiegokolwiek ciężaru naszego ciała na złamanie.

Koszty wypożyczenia kul

Na szczęście kule nie należą do tych sprzętów rehabilitacyjnych, które kosztują po kilka tysięcy za sztukę. Dodatkowo wypożyczenie kul jest dość łatwe, i na dodatek niedrogie, więc nie ważne, czy je kupimy, czy też wypożyczymy, efekt końcowy będzie taki sam, czyli mianowicie ułatwienie nam rehabilitacji. Wiele osób zastanawia się również, dlaczego sprzęt do rehabilitacji jest taki drogi. Otóż to proste, ponieważ w większości jest to produkt robiony ręcznie, w niewielkich ilościach, co sprawia, że staje się towarem specjalnym, który tak naprawdę nie można dostać w pierwszym, lepszym sklepie, nie mówiąc już o tym, że takie przedmioty są jedynie popularne wśród osób, które potrzebują rehabilitacji. Takie przedmioty są również najczęściej skomplikowane, oraz wymagają mocnej konstrukcji, przez co cena takich przedmiotów jest najczęściej bardzo wysoka.

Rehabilitacja naszych pociech

W wypadku jeśli to nasze dziecko złamie sobie nogę, powinniśmy je przyuczyć do chodzenia o kulach i postarać się uzmysłowić mu, że takie uszkodzenie może być dla niego permanentne, o ile będzie próbowało ono chodzić bez kul. Co do sprzętu, na szczęście kule dla dzieci są dostępne w bardzo przystępnych cenach, bądź też możemy je po prostu wypożyczyć.